You are here: Home > Dbaj o linię, Jedz i pij > Jakich talerzy oraz garnków powinno się użytkować?

Jakich talerzy oraz garnków powinno się użytkować?

Garnki i talerze na pewno zajmują niezwykle znaczące miejsce w naszej kuchni. Przygotowanie posiłków bez garnków oraz talerzy raczej nie byłoby możliwe. Warto jednak zastanowić się, jakie garnki i talerze będą najlepsze do naszej kuchni i których warto używać.

Masa osób używa talerzy ceramicznych, ponieważ talerze ceramiczne cechują się niezmiernie dobrą jakością.
talerz
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna talerze z powłoką ceramiczną nie należą do najtańszych, chociaż ze względu na ich wysoką jakość, warto w nie zainwestować. Też talerze porcelanowe idealnie sprawdzą się w naszej kuchni (http://www.garneczki.pl/produkty/talerze-na-sztuki,293). Polscy producenci porcelany oferują niesłychanie atrakcyjną propozycją zastawy stołowej wykonanej z dobrej jakości porcelany.

Jeśli chodzi o garnki, posiadamy dzisiaj naprawdę rozległy wybór (http://www.garneczki.pl/produkty/garnki,19). Zdołamy zdecydować się na garnki aluminiowe, żeliwne i multum innych. Garnki to zazwyczaj zakup na długie lata, wskutek tego pożądane byłoby wybierać te, jakie charakteryzują się doskonałą jakością, nawet jeżeli są one nieco droższe.

Dodatkowo dobre garnki są również gwarancją
sałatka na talerzu
Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com

zdrowo przygotowanego posiłku. Ogromną renomą cieszą się garnki teflonowe, w szczególności patelnie. Smażenie na nich jest proste i rychłe, posiadamy też gwarancję, że nic się nam nie przypali. Pamiętajmy jednak o tym, że teflon zdoła się nadzwyczaj bezproblemowo uszkodzić, co spowoduje przedostawanie się szkodliwych cząsteczek do jedzenia. O garnki teflonowe wypada więc poprawnie dbać, nie trzeba też myć ich w zmywarce. Bardzo wyróżniane są garnki ze stali nierdzewnej, naukowcy sądzą, że są to najbezpieczniejsze garnki, jakie nie są złe dla naszego zdrowia. Wskazane jest jednak pamiętać, że garnki ze stali nierdzewnej mają małą ilość niklu, wobec tego nie powinny stosować ich jednostki uczulone na ten pierwiastek. Na rynku w dalszym ciągu zdołamy dostać garnki żeliwne, które w dawnych czasach używały nasze babcie. Garnki te charakteryzują się wyjątkową trwałością, dodatkowo nie rdzewieją. Można z powodzeniem używać ich poprzez długie lata.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.